Про нас
Географічні дані про село Новопавлівка
Села Новопавлівської сільської ради (Новопавлівка, Біляєво, Острогірське, Ковалівка) розташовані в межах південної частини Подільської висоти на північний захід від міста Миколаєва в місцевості порізаній глибокими ярами. Село розподіляє на двоє річка Чичиклія. Влітку річка пересихає, лише навесні наповнюється талою водою і на короткий час розливається по долині.
Природні багатства складаються з покладів рудої глини, жовтого та сірого піску, подекуди зустрічається камінь - вапняк (с.Біляєво). глибока долина, в якій розкинулися села Острогірське, Біляєво, Новопавлівка, має багаті підземні води. Це дало змогу побудувати в названих селах артезіанські колодязі глибиною до 70 метрів. Колодязі (їх п’ять) побудовані ще в дореволюційний час, діють і зараз, вони забезпечують високоякісною водою всі села.
Рослинність на території сільської ради різноманітна. На нерозораних степах росте ковила, горицвіт, полин, перекотиполе, степове різнотрав’я тощо. На розорених землях вирощуються різноманітні культурні рослини: соняшник, пшениця, ячмінь, кукурудза тощо.
На території Новпавлівської сільської ради ростуть рослини занесені до Червоної книги України: астрагал, брандушка, горицвіт, ковила, осока житня, цибуля Регеля.
Тваринний світ вражає своєю численністю: зайці, лисиці, ховрахи, вовки, їжаки, тхорі, польові миші, кроти, ящірки та інш. Серед птахів є дрохви, дикі гуси, качки, шпаки, ластівки, жайворонки, сороки, лелеки та багато інших птахів. Деякі тварини занесені до Червоної книги України: джміль, дрохва, жук – олень, ксилокопа ( бджола – тесляр), махаон (метелик), синявець (метелик), лелека білий.
Походження назви населеного пункту
Сучасна офіційна назва населеного пункту – Новопавлівка. Ця назва залишилася без змін до цього часу з
моменту його заснування, лише додана частка Нова -.
Громадянин Фесенко Юхим Юхимович 1873 р.н. розповідав з переказів найстаріших людей села, що виникнення назви «Павлівка» походить від першого поселенця Павлова. Він збудував у центрі сучасного села заїжджий двір для перепочинку чумаків, які везли сіль і рибу із берегів Чорного моря на північ, в напрямку Чигирина.
Навколо заїжджого двору почали селитися євреї - торгівці та козаки – міщани. Але виявилося, що на цьому шляху вже є село Павлівка, яке виросло раніше, тому це поселення почали називати Нова Павлівка, а згодом Новопавлівка.
За останнім адміністративним поділом даний населений пункт є центром Новопавлівської сільської ради, Врадіївського району, Миколаївської області.